Dilek Öcalan yemin etti, göreve başladı

Dilek Öcalan yemin etti, göreve başladı

Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan, Başkanlık Divanı'nda milletvekillerinin isimlerini anons etti. Sırası geldiğinde de kürsüden milletvekili yeminini etti.

Geçici Meclis Başkanı Deniz Baykal'ın açılış konuşmasının ardından milletvekillerinin yemin töreni saat 15.00'da başladı ve gece 01.00 sularında kadar devam etti. Törende HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan da yemin etti.
 
Öcalan'ın yeğeni, HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, geçici katip üye sıfatıyla Meclis Başkanlık Divanı'nda görev aldı.
 
ANONSLAR ÖCALAN'DAN
 
Öcalan, bir süre Başkanlık Divanı'ndan yemin edecek milletvekillerinin isimlerini anons etti. HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, ismi okunduktan sonra milletvekili yeminini kürsüde okuyarak resmen görevine başlamış oldu.
 
MİLLETVEKİLLERİNİN YEMİN METNİ:
 
"Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle